Haber

Moskova’ya giden yolcu uçağı Afganistan’ın kuzeydoğusundaki dağlık bölgede düştü

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın (Rosaviatsia) bilgisine göre, Afganistan’da kaybolan Falcon 10 uçağı, Rusya devlet sivil uçak siciline kayıtlıydı. önceki akşamRadar ekranlarından iletişimin kesildiği ve kaybolduğu belirtiliyor.

İlk belirlemelere göre uçakta 4 mürettebat ve 2 yolcu olmak üzere 6 kişinin bulunduğu kaydedildi.

İki yolcunun Rus vatandaşı olduğu öğrenildi.

Kiralanan uçağın Gaya (Hindistan) – Taşkent (Özbekistan) – Moskova (Jukovsky Havaalanı) arasında uçtuğu da eklendi.

Ajanstan yapılan yazılı açıklamada, “ Radardan kayboldu ve kayıt numarası RA-09011; 128 seri numarasıyla tescil edilen Falcon 10 jeti, 1978 yılında Fransız Dassault Aviation firması tarafından üretilmişti ve uçağın sahibi Athletic Group A.Ş.’ydi. ile birlikte özel bir kişiye aittir” sözleri yer aldı.

Rosaviatsia ve Tacikistan havacılık otoritelerinin temas halinde olduğu vurgulanırken, uçakla ilgili arama çalışmalarının devam ettiği de eklendi.

Afgan Tolo News TV kanalının yerel yetkililere dayandırdığı habere göre, Afganistan’da yolcu uçağının düştüğü bölgeye olayı araştırmak üzere ekip gönderilirken, yerel sakinlerden alınan bilgiye göre ise uçak düştü. bu sabahDüştüğü belirtildi.

Afgan basınında yer alan habere göre, Badakhshan Eyaleti Kültür ve Enformasyon Müdürü Zabihullah Amiri, basına yaptığı açıklamada, Hindistan’a gitmek üzere yola çıkan bir yolcu uçağının Kuran-Muncan ve Zibak ilçeleri arasındaki Tohaka Dağları’na düştüğünü duyurdu.

Şef, sabah saatlerinde kazanın meydana geldiği bölgeye arama kurtarma ekibinin sevk edildiğini kaydetti.

Hindistan, Afganistan’da düşen uçağın kendilerine ait olmadığını açıkladı

Hindistan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu